3.12.2020

rajnet

   

rubriky

Region
Města a obce
Turistický servis
Ochrana přírody
Památky
Tipy na výlet
Cykloservis
Zajímavosti
Představujeme
Lidé
Historie kraje
Názory
Odjinud
Rozhovory
Různé
Redakční zprávy
Archiv článků

RajNet

Redakce
Ikonka RajNetu
Napište nám
Hlavní stránka
Archiv článků

Turist. informace

INFOCENTRA
MUZEA v regionu
DOPRAVA

HRADY

Valdštejn
Kost
Trosky
Valečov
Frýdštejn
Rotštejn
Bradlec
Kumburk

ZÁMKY

Mnichovo Hradiště
Dětenice
Humprecht
Hrubý Rohozec

RajNet - Český ráj

Rajnet on-line

Rajnet si nyní čtou lidé.

Počet přístupů

12002

audity

RajNet

Nastavit RAJNET jako startovací stránku. Nastavit na start

Nastavit RAJNET do oblíbených položek. Do oblíbených

novinky e-mailem

Výpis komentářů k článku : Pohled na Trosky nebudou rušit stožáry

Re: Re: Stožáry?! [ODPOVĚDĚT]
Jméno neuvedeno - 19.4.2007 13:07:12
Kdyby podnikatel z Prahy, malíř pokojů je to :-)
Nadpis [ODPOVĚDĚT]
František - 20.3.2007 22:31:19
Měl by se k tomu vyjádřit například vedoucí odboru školství, kultury a sportu MěÚ Turnov, který podepsal za úřad souhlas s výstavbou v chráněném území hradu Trosky. Co ho k tomu asi vedlo? Že by láska k tenisu? Aby se to všechno neházelo jen na paní ředitelku SCHKO, která to ovšem podepsala také.
Re: Stožáry?! [ODPOVĚDĚT]
Jarmila - 20.3.2007 8:40:19
Po přečtení článku a diskuze k němu to na mě dělá dojem, že se jedná o placenou reklamu pana podnikatele z Prahy, aby se odčinili jeho aktivity v chráněné oblasti. Je třeba číst mezi řádky.
Stožáry?! [ODPOVĚDĚT]
imperius - 20.3.2007 7:27:27
Jaké stožáry?Stožáry máte třeba u Mladějova,tam je myslím 110kV.A hyzdí krajinu.To co zmizelo u Trosek jsou obyčejné betonové sloupy rozvodu nízkého napětí,které nejsou stejně moc vidět,tak proč z toho dělat takovou událost.(nejsou vyšší než strom).Událostí by byla třeba lepší webová kamera,třeba i s měřením teploty.
Re: Stavby u hradu Trosky [ODPOVĚDĚT]
Jméno neuvedeno - 19.3.2007 7:02:47
Nebylo by dobré v této věci kontaktovat SCHKO Turnov a vyvolat jednání, nejlépe za přítomnosti médií, aby se věc nezametla pod stůl??? SCHKO Turnov totiž určité věci záměrně přehlíží, zatím co svoji odbornost upíná ke kadibudce v lese u chaty, jež podle odborného posudku SCHKO Turnov vážně porušuje ráz chráněné krajiny.
Stavby u hradu Trosky [ODPOVĚDĚT]
Jméno neuvedeno - 17.3.2007 23:12:43
Mě by až tak nevadily ty dráty, jako to, že pan podnikatel staví na zelené louce, v ochranné zóně hradu,kde je přitom výstavba povolena jen na historických základech, nejen parkoviště, ale i tenisové kurty se zázemím, školící a rekreační středisko atd. To naruší turistům pohled na starobylý hrad víc, než dráty el. vedení.

Přidat komentář


***


Český ráj : Název Český ráj vznil přibližně kolem roku 1870 v Lázních Sedmihorkách nedaleko Turnova. Mezi tehdejší lázeňské hosty patřívali přední představitelé českého kulturního a společenského života.  Tito vlastenci, prodchnuti doznívajícím národním obrozením a romantismem té doby, vyjádřili svůj obdiv okolí Sedmihorek a nazvali je Českým rájem. Tento romantický název se stal tak oblíbeným a vžil se natolik, že se stal turistickým pojmem pro celou rozsáhlou oblast severovýchodních ČechRajNet - vydává redakce.        -