13.7.2024

rajnet

   

rubriky

Region
Města a obce
Turistický servis
Ochrana přírody
Památky
Tipy na výlet
Cykloservis
Zajímavosti
Představujeme
Lidé
Historie kraje
Názory
Odjinud
Rozhovory
Různé
Redakční zprávy
Archiv článků

RajNet

Redakce
Ikonka RajNetu
Napište nám
Hlavní stránka
Archiv článků

Turist. informace

INFOCENTRA
MUZEA v regionu
DOPRAVA

HRADY

Valdštejn
Kost
Trosky
Valečov
Frýdštejn
Rotštejn
Bradlec
Kumburk

ZÁMKY

Mnichovo Hradiště
Dětenice
Humprecht
Hrubý Rohozec

RajNet - Český ráj

Rajnet on-line

Rajnet si nyní čtou lidé.

Počet přístupů

13765

audity

RajNet

Nastavit RAJNET jako startovací stránku. Nastavit na start

Nastavit RAJNET do oblíbených položek. Do oblíbených

novinky e-mailem

reklama


www.ceskyraj.info  - Ubytování v Českém ráji
www.primadovolena.cz - Ubytování v České republice 

Vyšlo: 9.3.2009 Rubrika: Města a obce

Březen měsíc divadla
Jilemnice -Společenský dům JILM Jilemnicevás srdečně zve ne již 15. ročník divadelního festivalu Březen – měsíc divadla 2009

Tradiční festival zahájila v neděli 1.března pohádka Jana Wericha Lakomá Barka, dále jse jste mohli vidět ve středu 4.3.2009 pohádku O Perníkové chaloupce v podání Divadla DUHA z Polné.
Pro milovníky divadla je nadále připraven tento program:

Úterý 10.3.2009 v 19.30 hod.
DS Krakonoš Vysoké nad Jizerou
Polib tetičku - komedie
Jedná se o bravurně napsanou situační komedii, v níž hlavní roli hraje muž převlečený za ženu: Zdánlivě nudný, rozvedený statistik Leonard tráví celé dny u počítače, ale nevěnuje se pouze číslům. Tajně píše milostný román. Pod pseudonymem Myrtle Banburyová jej přihlásí do soutěže pro začínající spisovatelky a – vyhraje .....
Vstupné: 70 ,- 50,- důchodci, děti

Středa 11.3.2009 v 8.00 a 10.30 hod.
Divadlo AHA Lysá nad Labem
K.J.Erben – KYTICE
Představení pro 6. – 9. ročník. ZŠ
Vodník, Polednice, Vrba, Kytice - balady s motivem vztahu matky k dítěti. Erben vytvářel dramatické zápletky ve svých básních pomocí nadpřirozených bytostí. Podle lidových představ zajišťují nadpřirozené síly mravní řád, upomínají na něj a varují před jeho porušováním.
Kytice Divadla AHA! je montáží čtyř nejznámějších balad, které se vzájemně prolínají. Jako tenká červená nit se celým představením vine touha muže po šťastném životě v manželství. Třikrát se ožení, třikrát ho postihne tragédie v podobě smrti bližního svého. Osud a nadpřirozená moc jsou silnější.
Vstupné: 45,-

Neděle 15.3. 2009 v 19.30 hod.
Noc v čase slunovratu - magický příběh

DRH - uskupení divadelníků ze všech koutů Čech,Moravy a Slezka.
Na motivy Snu noci svatojánské Williama Shakespeara upravila Majka Kotisová. „Nos v čase slunovratu“ je objevováním souvislostí mezi Lidským světem a Jinosvětem. Je hledáním vazeb k tajnému principu, který ovlivňuje a možná i řídí lidské osudy. Celý příběh je magickou cestou nocí svatojánskou plnou proměn a převratů. A mimo jiné je i o tom, jak velké a věčné je téma života a snu v jejich vzájemném proplétání.
Sdružení DRH má původ na hronovském divadelním semináři z roku 2004. Pro první krok DRHu bylo podstatné, že každý člen dokázal být otevřený a vstřícný všemu novému co nás postupně potkávalo. Tento stav trvá i nadále. Tak vzniklo kamarádství, bez kterého bychom se nemohli na zkoušky sjíždět napříč celou republikou.
Vstupné: 70,- 50,- důchodci, děti

Středa 18.3.2008 v 19.30 hod.
Východočeské divadlo Pardubice
Bláznivé nůžky - Paul Pörtner - komedie

Bláznivé nůžky jsou detektivní crazy komedie. Možná si myslíte, že je to bláznivá kombinace, ale tyto věci jdou náhodou báječně dohromady. Budete v napětí, ale zároveň se budete skvěle bavit! Hra Vás zavede do kadeřnického salónu „Bláznivé nůžky“ se svérázným a zábavným personálem. Přichází několik náhodných i stálých zákazníků. Najednou se o patro výš stane vražda a jedinými, opravdu nestrannými pozorovateli a svědky jsou diváci. Jenom oni mohou vypovídat a usvědčit vraha. Věřte, že této bláznivé zábavy se rádi zúčastníte. Ještě nikdy se Vám totiž nestalo, abyste mohli ovlivnit děj hry, mluvit s postavami a dokonce vypátrat vraha! A pořád se bavit!
Zdá se, že tato kombinace divadelních chutí má něco do sebe, protože původní provedení Bláznivých nůžek v Bostonu se dočkalo dokonce zápisu do Guinnessovy knihy rekordů, hraje se tam totiž s úspěchem už přes dvacet let.
Na VIII. ročníku GRAND Festivalu smíchu Bláznivé nůžky získaly titul Komedie roku 2007 a Ladislav Špiner byl v roli Tonyho oceněn za nejlepší mužský herecký výkon festivalu! Režie: Petr Novotný j. h.
Vstupné: 260,- 250,- 240,- Kč

Čtvrtek 19.3. 2009 od 8.00 a 10.00 hod.
Malé Vinohradské divadlo Staré pověsti české
Představení pro 3. – 5. ročník ZŠ
Pojďte a poslyšte pověsti dávných časů. Poslyšte o našem praotci, o předcích, jak přišli do končin naší vlasti a usadili se po Labi i po Vltavě i po jiných řekách této země. Slyšte i, co více dochovalo se z temnoty věků... Z mateřských končin slovanských přišel sem lid, naši předkové, se svým vůdcem Čechem. Aj, počněme o nich tu pověst.“ Staré pověsti české – zrození a slavné dětství naší vlasti. Příběhy o našich předcích z doby předkřesťanské, vyprávěné jazykem Jiráskovým i jazykem divadelním. Bájní hrdinové od nejstaršího Praotce Čecha až po nejmladšího Zbislava, ožívají díky jevištnímu umění třech herců. Naše inscenace sahá do hloubky dějin, zachovává si odstup současného člověka, hledá pravdu a směje se výmyslům. Heslo „S úsměvem se žije líp“ znal i kronikář Kosmas. Pojďme se smát a učit s ním.
Vstupné: 40,-

Neděle 22.3.2009 ve 14.30 hod.
Divadlo DRAK - Hradec Králové
O Pejskovi a kočičce - pohádka
Kultovní literatura pro nejmenší děti poprvé v divadle DRAK! Herec s herečkou, s využitím nejrůznějších divadelních triků a kouzel budou dětem vyprávět něžné příběhy dvou zvířátek, která se ve skutečném světě v lásce zrovna dvakrát nemají. Loutky, živá hudba, světelné efekty a především imaginace budou hlavními prostředky komunikativního představení, které možná bude pro mnohé diváky jejich první divadelní zkušeností vůbec. 40,- Kč

Pondělí 23.3. 2009 v 19.30 hod.
Divadlo Hořice
Osudy dobrého vojáka Švejka – satirický válečný román
Slavné Haškovy postavy ožívají díky hořickým ochotníkům pod vedením Ladislava Dostála. Satira líčící velice přesvědčivě s pomocí všemožných karikatur, podivných figurek a neobvyklých situací žalostné poměry panující v rozkládajícím se Rakousku-Uhersku
Vstupné: 70,- a 50,- důchodci, děti

Čtvrtek 26.3. 2009 v 19.30
Zdravý nemocný - Molière - komedie
Nové nastudování Molièrovy vrcholné komedie Zdravý nemocný s Karlem Rodenem v titulní roli. Brilantní a notoricky známá Molièrova hořká komedie o panu Arganovi, z nějž bezbřehá hypochondrie udělala sobce.
Hrají: Karel Roden, Eva Janoušková, Jana Krausová, Kryštof Hádek / Jaromír Nosek, Kristýna Nováková, Petr Pěknic, Marian Roden, Jakub Maceček / Adam Kraus, Kristýna Janáčková / Martina Šimíčková, Tereza Roglová
Režie: Jakub Maceček
Premiéra v rámci Léta hereckých osobností 2008
Vstupné: 290,- 280,- 270,-

Sobota 28.3.2008 v 19.30 hod.
Divadlo V Roztocké Jilemnice
Loupežníci na Chlumu – pohádka pro dospělé
Slavný středověký morytát "Loupežníci na Chlumu" byl zpracován mnoha českými autory (nejslavnější úprava pochází z pera Fr. N. Štěpánka, originálním způsobem se "Loupežníků" chopil Fr. Ringo Čech). Námi hranou verzi upravila Iva Peřinová (autorka a dramaturgyně libereckého Naivního divadla) jako hru pro marionety. Bez problémů ji však mohou hrát i živí herci.
Jde o roztomile brutální pohádku pro dospělé, jejíž hlavní hrdinka (služebná Bibiana) díky statečnosti a pomoci přátel zlikviduje tlupu loupežníků. Vstupné: 70,- a 50,- důchodci

Neděle 29.3.2009 v 19.30 hod.
BRATŘI EBENOVÉ
Bratři Ebeni je nejzvláštnější skupina v historii české populární hudby. Tři bratři - Kryštof (24. 12. 1954), Marek (18. 12. 1957) a David (6. 1. 1965) spolu již sedmnáct let soustavněji nekoncertovali. První řádné album Malé písně do tmy vydali v roce 1984 a dalších jedenáct let trvalo, než vznikl titul Tichá domácnost (1995). Mezitím si v roce 1990 odskočili k Adventním písním a koledám, které nahráli se zpěvačkou Martou Kubišovou. Na jejich nynější album, nazvané Já na tom dělám, posluchači čekali sedm let.
Bratři Ebenové, synové skladatele Petra Ebena a synovci Ilji Hurníka, vlastně do žádného hudebního proudu nepatří. Spojení Markovy kytary, Kryštofova klavíru či flétny, Davidova klarinetu a sopránsaxofonu vytváří ojedinělý ebenovský sound, obohacený dalšími nástroji. Již koncem sedmdesátých let, kdy Ebeni vstupovali na scénu, se v jejich hudbě proplétaly vlivy klasiky, folku, rocku či jazzu a prvky vytříbeného hudebního humoru. "Hodně jsme poslouchali Franka Zappu, David měl rád jazz, zvláště když pak v patnácti přišel na konzervatoři do styku se spoustou jazzmenů. Nám se v podstatně nestalo, že by jeden poslouchal něco, co ten druhý nesnášel," řekl Marek v časopise Folk a Country.
300,- Kč,

, Abonentní vstupné: 5 ochotnických představení + 2 profesionální divadla
700,- /sleva 200,- Kč/; důchodci, studenti:500,- Kč / sleva 300,-Kč /
Abonentní vstupné se nevztahuje na školní představení, pohádku a závěrečný koncert.

SD JILM Jilemnice, tel.: 481 54 40 70, www.sdjilm.cz
Informační středisko Jilemnice, tel.: 481 54 10 08

* Talli
OKS@cmail.cz


Vytisknout článek | *Komentáře pozastaveny | Zobrazit komentáře


Komentáře k článku 

Zobrazit všechny komentářeK článku nejsou prozatím žádné komentáře...


 


 

nejčtenější

Hrad Kost.
Osmý div světa - Hrad Trosky
Hrad Valdštejn v Českém ráji.
Znovuzrozený Zámek Dětenice
Zámek Humprecht
Jeskyně lásky – Adamovo lože
Zámek Hrubý Rohozec
Hrad Valečov
Mladý truhlář a restaurátor poutal pozornost fotografů
Radeč

doporučujemeRESTAUROVÁNÍ A OPRAVY NÁBYTKU JABLONEC

UBYTOVÁNÍ V ČESKÉM RÁJI

PENZION TROSKY

UBYTOVÁNÍ NA CHALUPĚ

Klokočské skály

***

Stalking - nebezpečné pronásledování

WWW.ANTIK-KNIHY.CZ
*

krátce ...

15.12.2013 4:47:50
POzvánka na: Den v ráji v ZŠ Rovensko pod Troskami v pondělí dne 16.12.2013 od 15.00 do 16.30 hodin - Den otevřených dveří v budově Základní školy v Rovensku pod Troskami.
24.9.2013 21:44:12
Výstava k výročí 110 let místní dráhy Jičín - Turnov se koná 28.9.2013 a 29.9.2013 na zimním stadionu v Rovensku pod Troskami. Milovníci a milovnice mašinek a strojů si příjdou na své. Občerstvení samozřejmostí. Těšíme se na vaši návštěvu.Více na www.rovensko.cz
8.7.2013 11:42:14
Český ráj v obrazech Libuše Šmejcové : Prodejní výstava obrazů a obrázků rovenské malířky Libuše Šmejcové v městském muzeu v Rovensku pod Troskami. Od 28.9.2013 do 29. 9.2013. Otevřeno: 9.00 - 12.00 a 13.00 - 16.00 hod.Více na: www.rovensko.cz
31.5.2013 10:33:32
Hrad Rotštejn - Vážení návštěvníci, ve dnech 1.-3.6.2013 bude hrad Rotštejn z důvodu chladného a deštivého počasí uzavřen.
Výstava plyšové štěstíčko je ve dnech 1.-2.6.přeložena na obecní úřad v Klokočí od 10:00 do 17:00.
Turistické známky, střípky a vititky bude možno zakoupit na výstavě.
Děkujeme za pochopení. H.T.Hlubučková,kastelánka
20.5.2013 18:03:00
Tatobity - pátek 24.5.2013 9,30 - 10,30, kdy na parkovišti za OÚ v Tatobitech bude jedna z kontrol Oldtimer Bohemia Rally 2013 FIVA. Krásná historická autíčka, krásné obleky......
9.5.2013 16:47:43
Turnov : Policisté v regionu šetří zvlášť zavrženíhodný čin, a to krádež ozdobných bronzových secesních artefaktů z hrobku továrníka Josefa Boháčka na turnovském Mariánském hřbitově. Továrník Boháček byl ve své domě významný zdejší mecenáš, v roce 1916 obdržel i čestné občanství města. Boháčkovu hrobku spravuje Muzeum Českého ráje jako výraz díků. Továrník mu odkázal v roce 1926 svůj hostinec ve Skálově ulici. Muzeum ho změnilo ve své sídlo. Škoda je odhadována na čtvrt milionu korun!
27.4.2013 17:28:12
Řidiči pozor - Hrubá skála -Odbor dopravní jako příslušný silniční správní úřad informuje, že v době od 1. 5. do 31. 7. 2013 bude uzavřena silnice č. III/27921 z Hrubé Skály do Rokytnice. Důvodem je výstavba nového mostku přes občasnou vodoteč, kterou bude provádět společnost Skanska, a.s. Bezpečný průchod chodců bude v uvedeném místě řešen provizorní lávkou.
4.4.2013 7:32:42
Turnov - Ing. Tomáš Hocke, starosta města, zve občany na setkání, jehož součástí bude projednání studie vnitroměstské dopravy zpracované firmou Pudis. Odpoledne se starostou spojené s veřejným projednáním studie vnitroměstské dopravy se uskuteční ve středu 24. dubna 2013 od 16:00 hodin ve velkém sále KC Střelnice v Turnově.
3.4.2013 10:38:25
Železný Brod - Úplná uzavírka Vaňečkovy ulice - Město Železný Brod dokončuje i. etapu projektu Regenerace panelového sídliště Vaněčkova. V rámci prací bude provedena kompletní rekonstrukce obslužné komunikace. Z důvodu těchto prací bude Vaněčkova ulice úplně uzavřena, a to v období od 25.3. do 31.5.2013. Žádáme občany, aby své automobily odstavovali především v ulici Smetanovo zátiší a omezili parkování za obchodem Norma z důvodu nájezdu stavební techniky. Termín dokončení je určen jako nejzazší, ale společně s dodavatelem se budeme snažit dobu uzavírky maximálně zkrátit. Za způsobené problémy se vám omlouváme.
3.4.2013 10:36:24
Komunitní kompostárna Semily bude od dubna otevřena - „V letošním roce bude probíhat ověřovací provoz celého zařízení, jehož účelem bude nejen ověření technologických procesů kompostování, ale i dostatečnost otevírací doby pro veřejnost a možnost svozu zbytků zeleně z území města.,“ sdělil Ladislav Vacátko z odboru rozvoje a správy majetku. Otevírací doba kompostárny: duben až říjen v úterý od 9:00 hodin do 12:30 a od 13:00 do 17:30 hodin, v sobotu pak od 13:00 do 16:30 hodin. listopad až březen od 12:30 do 15:00 jen každou sudou sobotu
14.3.2013 19:42:22
Výluka na železnici Ve dnech 18. až 22. března vždy od 7.50 do 13.00 hodin budou probíhat na železniční trati v úseku Turnov - Rovensko pod Troskami výluky. Vlaky budou nahrazeny autobusy. Důvodem výlukové akce je výřez stromů podél železniční trati. Umístění zastávek náhradní autobusové dopravy bude na obvyklých místech.
12.3.2013 19:13:22
Nález skleněných figurek v železnobrodské sokolovně Nečekané překvapení přinesl železnobrodským Sokolům úklid jejich cvičebního svatostánku. Kromě archivních materiálů dokumentujících činnost zdejšího Sokola, byla objevena i krabice s téměř dvěma desítkami skleněných figurek sportovců a sokolíků. O historii a původu figurek zatím nic nevíme, ale pravděpodobně pocházejí časového období 40.–50. let 20.století, a podle stylu provedení nejsou dílem pouze jednoho autora. Námětem nejstarších figurek jsou sokolové v krojích, mladší figurky znázorňují sportovce různých disciplin (některé z nich byly pravděpodobně vyrobeny u příležitosti konání první Spartakiády v roce 1955). Figurky je možné vidět ve sklářské expozici Městského muzea během otevírací doby, nebo po předchozí domluvě. Pokud by se našel pamětník, který by k figurkám mohl poskytnout nějaké další informace, nechť kontaktuje Městské muzeum (tel. 483389081, muzeum@zelbrod.cz).
11.3.2013 17:33:27
Asociace nestátních neziskových organizací Libereckého kraje Vás zve v pátek 15. března 2013 od 16 hodin do Krajské vědecké knihovny v Liberci ( malý hudební sále ve 4. patře)na přednášku Péče o přírodní a kulturní památky zejména Libereckého kraje očima a rukama NNO věnovanou 25 letům působení NNO v oblasi Klokočkých skal.
- přednáší. Hana Talli Hlubučková, zakladatelka O.s.Ochrana Klokočských skal, vstup volný
4.3.2013 10:30:32
Turnov - Zastupitelé města na svém zasedání ve čtvrtek 28. února 2013 zvolili nového starostu města. Stal se jím Ing. Tomáš Hocke. Ve funkci nahradí dosavadní starostku PhDr. Hanu Maierovou, která po podzimních krajských volbách obsadila ve vedení Libereckého kraje post radní pro cestovní ruch, památkovou péči a kulturu a stala se také náměstkyní hejtmana. Na funkci starostky rezignovala na únorovém veřejném zasedání zastupitelstva města Turnova.


***


Český ráj : Název Český ráj vznil přibližně kolem roku 1870 v Lázních Sedmihorkách nedaleko Turnova. Mezi tehdejší lázeňské hosty patřívali přední představitelé českého kulturního a společenského života.  Tito vlastenci, prodchnuti doznívajícím národním obrozením a romantismem té doby, vyjádřili svůj obdiv okolí Sedmihorek a nazvali je Českým rájem. Tento romantický název se stal tak oblíbeným a vžil se natolik, že se stal turistickým pojmem pro celou rozsáhlou oblast severovýchodních ČechRajNet - vydává redakce.        -