13.7.2024

rajnet

   

rubriky

Region
Města a obce
Turistický servis
Ochrana přírody
Památky
Tipy na výlet
Cykloservis
Zajímavosti
Představujeme
Lidé
Historie kraje
Názory
Odjinud
Rozhovory
Různé
Redakční zprávy
Archiv článků

RajNet

Redakce
Ikonka RajNetu
Napište nám
Hlavní stránka
Archiv článků

Turist. informace

INFOCENTRA
MUZEA v regionu
DOPRAVA

HRADY

Valdštejn
Kost
Trosky
Valečov
Frýdštejn
Rotštejn
Bradlec
Kumburk

ZÁMKY

Mnichovo Hradiště
Dětenice
Humprecht
Hrubý Rohozec

RajNet - Český ráj

Rajnet on-line

Rajnet si nyní čtou lidé.

Počet přístupů

13677

audity

RajNet

Nastavit RAJNET jako startovací stránku. Nastavit na start

Nastavit RAJNET do oblíbených položek. Do oblíbených

novinky e-mailem

reklama


www.ceskyraj.info  - Ubytování v Českém ráji
www.primadovolena.cz - Ubytování v České republice 

Vyšlo: 21.11.2007 Rubrika: Region

Fórum cestovního ruchu hodnotilo letošní sezónu a oceňovalo
(oficiální tisková zpráva)

V úterý 13. listopadu se v Parkhotelu Skalní město v Prachovských skalách uskutečnilo „Fórum cestovního ruchu“. Do jednoho z nejkrásnějších míst Jičínska přijelo na padesát podnikatelů v cestovním ruchu, zástupců neziskových organizací, obcí a živnostníků. Ti se dozvěděli podrobnosti o nejnovějších aktivitách, které má pro rozvoj regionu připraveno Sdružení Český ráj.

V žádném případě nejde o samospásné projekty, které zachrání hoteliéry nebo majitele penzionů. Naší snahou je vytvořit zde profesionální zázemí, které bude pomáhat všem, kterým jde o rozvoj cestovního ruchu v Českém ráji,“ řekl na setkání předseda správní rady Sdružení Český ráj Aleš Hozdecký. Podle něho chce Sdružení do budoucna fungovat mj. jako servisní organizace, která bude schopna poradit klientům s projekty a žádostmi o dotace z Evropské unie a bude umět komunikovat s veřejným i privátním sektorem.
Tyto aktivity jsou vázány na rozšíření profesionálního týmu Sdružení Český ráj a zajištění jeho financování například z programů EU. „Jednou z novinek, jak zlepšit komunikaci v regionu, je první číslo tištěného Zpravodaje Sdružení Český ráj, které vyšlo právě v těchto dnech. Ve Zpravodaji zájemci najdou konkrétní informace o rozvoji regionu a cílech nejen našeho Sdružení,“ uvedl Hozdecký.

Projektové záměry na nejbližší období představili přítomným manažeři Sdružení Jitka Stránská a Jiří Lukeš. Pro plánovací období 2007 až 2013 je připraveno zhruba šest projektových oblastí.
Zejména je to marketingová podpora, která zahrnuje propagaci turistického regionu od účasti na veletrzích cestovního ruchu po rozvoj a instalaci informačních systémů. Samostatnou kapitolou je budování doplňkové infrastruktury v podobě cyklostezek, parkovišť nebo úprav vyhlídek a odpočívadel. Z aktivit Sdružení je nyní asi mediálně nejznámější záměr vybudování cyklostezky po celém toku Jizery, který právě nyní vstupuje do fáze zpracování projektových dokumentací. Dále je to rekonstrukce Zlaté stezky Českého ráje a další rozvoj Geoparku Český ráj. Zajímavostí může být potřeba region více zpřístupnit zdravotně postiženým. „Český ráj bez bariér“ je velkou výzvou do budoucna.

„V prvních hodnoceních letošní letní sezony se objevují známá fakta, a sice, že přibývá turistů z nových zemí, rozšiřuje se nabídka akcí, ale na druhou stranu do Českého ráje stále návštěvníci přijíždějí třeba jen na jediný den,“ řekla na fóru cestovního ruchu Renata Svobodová z jičínské cestovní kanceláře Czech Paradise. Podle ní by tu měla být rozšířena právě nabídka poznávacích zájezdů, které přilákají také zájemce, kteří nevyznávají pěší nebo cykloturistiku. „Chybí také více aktivit na trávení volného času, téměř neexistuje nabídka nočního života v turistických střediscích, je zde stále poměrně úzká i nabídka kvalitních ubytovacích a stravovacích zařízení,“ shrnula Svobodová fakta, proč se v Českém ráji nedaří udržet v létě turisty na více dnů.

Další zajímavou aktivitu na fóru představil David Jung z jičínské Okresní hospodářské komory, která je členem Sdružení Český ráj. Pan Jung přítomné informoval o chystaném spojení poboček hospodářských komor v Jičíně a Hradci Králové, přičemž ta jičínská by měla mít na starosti rozvoj a propagaci turistického ruchu v celém Královéhradeckém kraji.
Jung na setkání vystoupil také s nabídkou celostátního projektu „Cyklisté vítáni“ (http://www.cyklistevitani.cz/) , který je tu pro poskytovatele služeb v cestovním ruchu, kteří se orientují nebo chtějí orientovat na nabídku služeb pro cykloturisty.
,br> Součástí „Fóra cestovního ruchu“ bylo také slavnostní předání osvědčení o propůjčení ochranné známky „Regionální produkt Český ráj“ dalším čtyřem držitelům. Podle manažerky Sdružení Jitky Stránské jde o letošní novinku, která by měla pomoci výrobcům originálního zboží z Českého ráje. Ti mohou své zboží označovat logem této značky, což pro kupujícího znamená, že si domů odváží zboží vyrobené přímo v tomto regionu a ještě k tomu s certifikátem kvality.

Letos na jaře prestižní značku obdrželo prvních šest výrobců – Maruše Nová z Holenic (výrobky z ovčí příze), Doubravka Fišerová ze Skalan (hrnčířské zboží, agroturistika), Galerie Radost Lenky Neumannové z Radostína, farma Tompeli Tomáše Pelikána z Huntířova, Malá kozí farma Kamínka z Chuchelny a Pivovar Malý Rohozec.

Na setkání v Parkhotelu Skalní město byl certifikát předán dalším čtyřem výrobcům – firmě KORTAN SKLO BIŽUTERIE ze Železného Brodu, turnovské Pekárně Mikula, ekologické farmě Anny Hudské z Klokočí a dřevořezbářce Miroslavě Řezníkové z Koberov.

Jak na fóru zaznělo, v nejbližší době by měla vzniknout i specializovaná prodejna výrobků vzniklých v Českém ráji, a sice v ozdravovně v Radostíně u Sychrova.

Na závěr setkání ještě předseda Sdružení Aleš Hozdecký přítomné seznámil s připravovanou tiskovinou „Dovolená v Českém ráji 2008“, která vyjde na přelomu března a dubna příštího roku a v nákladu zhruba 30 tisíc výtisků zájemcům nabídne vyčerpávající přehled ubytovacích zařízení v regionu. „Takovýto přehled bychom chtěli vydávat každý rok, samozřejmě bude záležet na majitelích hotelů a penzionů, jaký zájem budou mít o to, objevit se v novém katalogu,“ uvedl Hozdecký. Ten také ještě v samém závěru představil originální rezervační systém (booking system), který umožní on-line rezervaci ubytování a služeb v celém regionu včetně platby. Systém již funguje, v nejbližší době bude po přistoupení strategického partnera zásadně rozšířen a doplněn o další poskytovatele služeb. Na vzniku v současnosti nejpropracovanějšího rezervačního systému v České republice se podílelo s libereckou firmou R-INCON právě Sdružení Český ráj. Více zájemci najdou na http://www.booking-system.eu/.

  Foto 01: Osvědčení o propůjčení ochranné známky „Regionální produkt Český ráj“ předával předseda Sdružení Český ráj Aleš Hozdecký.

Foto 02: Noví držitelé osvědčení „Regionální produkt Český ráj“, kteří na své výrobky mohou používat logo této prestižní značky. Zleva: zástupce turnovské Pekárny Mikula, dřevořezbářka Miroslava Řezníková z Koberov a zástupce firmy Kortan – sklo, bižuterie ze Železného Brodu..

Tisková zpráva byla vydána 14. 11. 2007.

Pro SČR zpracoval Pavel Charousek

* Talli
OKS@cmail.cz


Vytisknout článek | *Komentáře pozastaveny | Zobrazit komentáře


Komentáře k článku 

Zobrazit všechny komentářeK článku nejsou prozatím žádné komentáře...


 


 

nejčtenější

Hrad Kost.
Osmý div světa - Hrad Trosky
Hrad Valdštejn v Českém ráji.
Znovuzrozený Zámek Dětenice
Zámek Humprecht
Jeskyně lásky – Adamovo lože
Zámek Hrubý Rohozec
Hrad Valečov
Mladý truhlář a restaurátor poutal pozornost fotografů
Radeč

doporučujemeRESTAUROVÁNÍ A OPRAVY NÁBYTKU JABLONEC

UBYTOVÁNÍ V ČESKÉM RÁJI

PENZION TROSKY

UBYTOVÁNÍ NA CHALUPĚ

Klokočské skály

***

Stalking - nebezpečné pronásledování

WWW.ANTIK-KNIHY.CZ
*

krátce ...

15.12.2013 4:47:50
POzvánka na: Den v ráji v ZŠ Rovensko pod Troskami v pondělí dne 16.12.2013 od 15.00 do 16.30 hodin - Den otevřených dveří v budově Základní školy v Rovensku pod Troskami.
24.9.2013 21:44:12
Výstava k výročí 110 let místní dráhy Jičín - Turnov se koná 28.9.2013 a 29.9.2013 na zimním stadionu v Rovensku pod Troskami. Milovníci a milovnice mašinek a strojů si příjdou na své. Občerstvení samozřejmostí. Těšíme se na vaši návštěvu.Více na www.rovensko.cz
8.7.2013 11:42:14
Český ráj v obrazech Libuše Šmejcové : Prodejní výstava obrazů a obrázků rovenské malířky Libuše Šmejcové v městském muzeu v Rovensku pod Troskami. Od 28.9.2013 do 29. 9.2013. Otevřeno: 9.00 - 12.00 a 13.00 - 16.00 hod.Více na: www.rovensko.cz
31.5.2013 10:33:32
Hrad Rotštejn - Vážení návštěvníci, ve dnech 1.-3.6.2013 bude hrad Rotštejn z důvodu chladného a deštivého počasí uzavřen.
Výstava plyšové štěstíčko je ve dnech 1.-2.6.přeložena na obecní úřad v Klokočí od 10:00 do 17:00.
Turistické známky, střípky a vititky bude možno zakoupit na výstavě.
Děkujeme za pochopení. H.T.Hlubučková,kastelánka
20.5.2013 18:03:00
Tatobity - pátek 24.5.2013 9,30 - 10,30, kdy na parkovišti za OÚ v Tatobitech bude jedna z kontrol Oldtimer Bohemia Rally 2013 FIVA. Krásná historická autíčka, krásné obleky......
9.5.2013 16:47:43
Turnov : Policisté v regionu šetří zvlášť zavrženíhodný čin, a to krádež ozdobných bronzových secesních artefaktů z hrobku továrníka Josefa Boháčka na turnovském Mariánském hřbitově. Továrník Boháček byl ve své domě významný zdejší mecenáš, v roce 1916 obdržel i čestné občanství města. Boháčkovu hrobku spravuje Muzeum Českého ráje jako výraz díků. Továrník mu odkázal v roce 1926 svůj hostinec ve Skálově ulici. Muzeum ho změnilo ve své sídlo. Škoda je odhadována na čtvrt milionu korun!
27.4.2013 17:28:12
Řidiči pozor - Hrubá skála -Odbor dopravní jako příslušný silniční správní úřad informuje, že v době od 1. 5. do 31. 7. 2013 bude uzavřena silnice č. III/27921 z Hrubé Skály do Rokytnice. Důvodem je výstavba nového mostku přes občasnou vodoteč, kterou bude provádět společnost Skanska, a.s. Bezpečný průchod chodců bude v uvedeném místě řešen provizorní lávkou.
4.4.2013 7:32:42
Turnov - Ing. Tomáš Hocke, starosta města, zve občany na setkání, jehož součástí bude projednání studie vnitroměstské dopravy zpracované firmou Pudis. Odpoledne se starostou spojené s veřejným projednáním studie vnitroměstské dopravy se uskuteční ve středu 24. dubna 2013 od 16:00 hodin ve velkém sále KC Střelnice v Turnově.
3.4.2013 10:38:25
Železný Brod - Úplná uzavírka Vaňečkovy ulice - Město Železný Brod dokončuje i. etapu projektu Regenerace panelového sídliště Vaněčkova. V rámci prací bude provedena kompletní rekonstrukce obslužné komunikace. Z důvodu těchto prací bude Vaněčkova ulice úplně uzavřena, a to v období od 25.3. do 31.5.2013. Žádáme občany, aby své automobily odstavovali především v ulici Smetanovo zátiší a omezili parkování za obchodem Norma z důvodu nájezdu stavební techniky. Termín dokončení je určen jako nejzazší, ale společně s dodavatelem se budeme snažit dobu uzavírky maximálně zkrátit. Za způsobené problémy se vám omlouváme.
3.4.2013 10:36:24
Komunitní kompostárna Semily bude od dubna otevřena - „V letošním roce bude probíhat ověřovací provoz celého zařízení, jehož účelem bude nejen ověření technologických procesů kompostování, ale i dostatečnost otevírací doby pro veřejnost a možnost svozu zbytků zeleně z území města.,“ sdělil Ladislav Vacátko z odboru rozvoje a správy majetku. Otevírací doba kompostárny: duben až říjen v úterý od 9:00 hodin do 12:30 a od 13:00 do 17:30 hodin, v sobotu pak od 13:00 do 16:30 hodin. listopad až březen od 12:30 do 15:00 jen každou sudou sobotu
14.3.2013 19:42:22
Výluka na železnici Ve dnech 18. až 22. března vždy od 7.50 do 13.00 hodin budou probíhat na železniční trati v úseku Turnov - Rovensko pod Troskami výluky. Vlaky budou nahrazeny autobusy. Důvodem výlukové akce je výřez stromů podél železniční trati. Umístění zastávek náhradní autobusové dopravy bude na obvyklých místech.
12.3.2013 19:13:22
Nález skleněných figurek v železnobrodské sokolovně Nečekané překvapení přinesl železnobrodským Sokolům úklid jejich cvičebního svatostánku. Kromě archivních materiálů dokumentujících činnost zdejšího Sokola, byla objevena i krabice s téměř dvěma desítkami skleněných figurek sportovců a sokolíků. O historii a původu figurek zatím nic nevíme, ale pravděpodobně pocházejí časového období 40.–50. let 20.století, a podle stylu provedení nejsou dílem pouze jednoho autora. Námětem nejstarších figurek jsou sokolové v krojích, mladší figurky znázorňují sportovce různých disciplin (některé z nich byly pravděpodobně vyrobeny u příležitosti konání první Spartakiády v roce 1955). Figurky je možné vidět ve sklářské expozici Městského muzea během otevírací doby, nebo po předchozí domluvě. Pokud by se našel pamětník, který by k figurkám mohl poskytnout nějaké další informace, nechť kontaktuje Městské muzeum (tel. 483389081, muzeum@zelbrod.cz).
11.3.2013 17:33:27
Asociace nestátních neziskových organizací Libereckého kraje Vás zve v pátek 15. března 2013 od 16 hodin do Krajské vědecké knihovny v Liberci ( malý hudební sále ve 4. patře)na přednášku Péče o přírodní a kulturní památky zejména Libereckého kraje očima a rukama NNO věnovanou 25 letům působení NNO v oblasi Klokočkých skal.
- přednáší. Hana Talli Hlubučková, zakladatelka O.s.Ochrana Klokočských skal, vstup volný
4.3.2013 10:30:32
Turnov - Zastupitelé města na svém zasedání ve čtvrtek 28. února 2013 zvolili nového starostu města. Stal se jím Ing. Tomáš Hocke. Ve funkci nahradí dosavadní starostku PhDr. Hanu Maierovou, která po podzimních krajských volbách obsadila ve vedení Libereckého kraje post radní pro cestovní ruch, památkovou péči a kulturu a stala se také náměstkyní hejtmana. Na funkci starostky rezignovala na únorovém veřejném zasedání zastupitelstva města Turnova.


***


Český ráj : Název Český ráj vznil přibližně kolem roku 1870 v Lázních Sedmihorkách nedaleko Turnova. Mezi tehdejší lázeňské hosty patřívali přední představitelé českého kulturního a společenského života.  Tito vlastenci, prodchnuti doznívajícím národním obrozením a romantismem té doby, vyjádřili svůj obdiv okolí Sedmihorek a nazvali je Českým rájem. Tento romantický název se stal tak oblíbeným a vžil se natolik, že se stal turistickým pojmem pro celou rozsáhlou oblast severovýchodních ČechRajNet - vydává redakce.        -