22.4.2021

rajnet

   

rubriky

Region
Města a obce
Turistický servis
Ochrana přírody
Památky
Tipy na výlet
Cykloservis
Zajímavosti
Představujeme
Lidé
Historie kraje
Názory
Odjinud
Rozhovory
Různé
Redakční zprávy
Archiv článků

RajNet

Redakce
Ikonka RajNetu
Napište nám
Hlavní stránka
Archiv článků

Turist. informace

INFOCENTRA
MUZEA v regionu
DOPRAVA

HRADY

Valdštejn
Kost
Trosky
Valečov
Frýdštejn
Rotštejn
Bradlec
Kumburk

ZÁMKY

Mnichovo Hradiště
Dětenice
Humprecht
Hrubý Rohozec

RajNet - Český ráj

Rajnet on-line

Rajnet si nyní čtou lidé.

Počet přístupů

9624

audity

RajNet

Nastavit RAJNET jako startovací stránku. Nastavit na start

Nastavit RAJNET do oblíbených položek. Do oblíbených

novinky e-mailem

reklama


www.ceskyraj.info  - Ubytování v Českém ráji
www.primadovolena.cz - Ubytování v České republice 

Vyšlo: 17.7.2006 Rubrika: Různé

Senátor Mitlener podpořil nespokojeného motoristu
PRAHA/MLADÁ BOLESLAV – Bodový postih jen šikanuje řidiče, řidiči nejsou zločinci, pokutovat za nepatrné překročení rychlosti je nesmysl. Takové a mnohem peprnější názory nespokojených a hlavně postižených motoristů denně přináší nový internetový portál ChceteZmenu - Motoristé proti šikaně.

     Pár dnů po spuštění nových pravidel na silnici rozjel velkou občanskou kampaň samotný web i nespokojený aktivista Robert Vašíček z Prahy. Stejnojmenné občanské sdružení shromažďuje stížnosti motoristů a s odborníky tlačí na politiky, aby co nejdříve přijali rozumnou novelu zákona.

     První z politiků, kdo na občanskou kampaň zareagoval byl senátor MUDr. Jaroslav Mitlener z Mladé Boleslavi. „Senátor Mitlener byl opravdu první, který se mi ozval, „potvrdil informaci novinář Robert Vašíček, který působí v odborném motoristickém časopisu. „Na schůzce jsme se mimo jiné dohodli, že hned v září připraví v Senátu slyšení, kde už budeme hovořit o tom, co nejdříve v novele zákona změnit.“

     A jak za této situace, vnímáte názory dosluhujících ministrů dopravy a vnitra. Jeden chce zákon ještě zpřísnit, druhý počkat a vyhodnotit jeho půlroční působení? „To se nám nelíbí, je nutné, aby se prokazatelné chyby a tvrdost zákona se co nejrychleji napravily.“ Robert Vašíček ještě doplnil, že se mu z dalších politiků už také ozval senátor Jaroslav Kubera z Teplic a někteří noví poslanci z ODS a ČSSD.

     O vyjádření jsme také požádali samotného Jaroslava Mitlenera.
Proč jste na výzvu reagoval tak rychle?
V pondělí jsem našel stránky pana Vašíčka na internetu, a protože jeho požadavky a návrhy považuji za rozumné, zatelefonoval jsem mu a hned odpoledne jsme se sešli.
Co jste panu Vašíčkovi slíbil? Jaký má význam slyšení v Senátu?
Veřejné slyšení Senát svolává vždy k určitému problému. Smyslem slyšení je setkání všech, kteří mají k danému tématu co říct, a veřejně pojmenovat problémy a navrhnout jejich řešení. Včetně změny paragrafů v zákonech. Silniční zákon je jeden z nejdůležitějších a pokud některá jeho ustanovení nejsou napsána správně, je to podle mého názoru důvod svolat veřejné slyšení. A pozvat zástupce ministerstva dopravy, policie, ale také řidičů, včetně těch profesionálních.
Jak osobně hodnotíte situaci na silnicích? Taky žehráte na bezpečnost silničního provozu?
Říká se, že čím řidič najezdí víc kilometrů, tím má větší strach. To mohu potvrdit.
Je skutečně nutné takové zvýšení represe proti neukázněným řidičům?
SenátorJá bych dokonce řekl, že zákon měl přijít daleko dříve a je velkou chybou, že ho vláda připravovala tak dlouho. Možnost nedodržovat předpisy byla v naší republice málem pověstná. Jen si vezměte řidiče třeba z Německa a jak jezdili doma a jak tady u nás. Policie na to reagovala tak, že v místech, kde se má jet maximálně šedesát , rozmístila značky s třicítkou aby vymohla alespoň tu šedesátku. To je jeden ze současných problémů , že tam po zavedení bodového systému ty třicítky zůstaly a auta jezdí nesmyslně téměř krokem.
Musel jste sám ubrat plyn?
Příliš nemusel, protože mezi závodníky jsem se nepočítal ani předtím. Musím si jen dávat větší pozor na rychlostní limit v obci a to jsme se dostali k další věci, kterou budeme muset v Parlamentu předělat. Pro měření rychlosti je třeba určit toleranci, protože jednak ani tachometr ani radar nemůže měřit úplně přesně a hlavně jízda padesátkou s pohledem upřeným na tachometr je nesmysl. Takový řidič je větším nebezpečím než kdyby padesátku lehce překračoval a přitom se věnoval řízení auta.
Už vás zastavili policisté nebo strážníci? Zastavili mě minulý týden v půldvanácté v noci na kontrolu alkoholu. To se mi stalo naposledy loni, když jsme jeli z plesu v Benátkách nad Jizerou. Zřejmě jsou nyní kontroly opravdu častější.
Kolik pokut jste zaplatil a nebo využíváte přestupkovou imunitu?
Za těch skoro šest let dojíždění do Senátu jsem dostal pokutu dvakrát, jednou za parkování a jednou za rychlou jízdu. Obě jsem na místě zaplatil, protože řízení vozidla nepovažuji za věc, na kterou se má vztahovat imunita člena Parlamentu. Teď si vzpomínám - ještě jednu pokutu jsem platil v Itálii, také za parkování.
Kdy bude to veřejné slyšení o změně silničního zákona?
Slyšení chci uspořádat začátkem září. Senát je připraven se novelou silničního zákona zabývat, ale pro změnu zákona je třeba také souhlas Sněmovny. A tam se od voleb bohužel ještě nic nepohnulo.
Připravil : Jiří Mohaupt

* moh
jirimohaupt@volny.cz


Vytisknout článek | *Komentáře pozastaveny | Zobrazit komentáře


Komentáře k článku 

Zobrazit všechny komentářeK článku nejsou prozatím žádné komentáře...


 


 

nejčtenější

Hrad Kost.
Osmý div světa - Hrad Trosky
Hrad Valdštejn v Českém ráji.
Znovuzrozený Zámek Dětenice
Zámek Humprecht
Zámek Hrubý Rohozec
Jeskyně lásky – Adamovo lože
Hrad Valečov
Mladý truhlář a restaurátor poutal pozornost fotografů
Radeč

doporučujemeRESTAUROVÁNÍ A OPRAVY NÁBYTKU JABLONEC

UBYTOVÁNÍ V ČESKÉM RÁJI

PENZION TROSKY

UBYTOVÁNÍ NA CHALUPĚ

Klokočské skály

***

Stalking - nebezpečné pronásledování

WWW.ANTIK-KNIHY.CZ
*

krátce ...

15.12.2013 4:47:50
POzvánka na: Den v ráji v ZŠ Rovensko pod Troskami v pondělí dne 16.12.2013 od 15.00 do 16.30 hodin - Den otevřených dveří v budově Základní školy v Rovensku pod Troskami.
24.9.2013 21:44:12
Výstava k výročí 110 let místní dráhy Jičín - Turnov se koná 28.9.2013 a 29.9.2013 na zimním stadionu v Rovensku pod Troskami. Milovníci a milovnice mašinek a strojů si příjdou na své. Občerstvení samozřejmostí. Těšíme se na vaši návštěvu.Více na www.rovensko.cz
8.7.2013 11:42:14
Český ráj v obrazech Libuše Šmejcové : Prodejní výstava obrazů a obrázků rovenské malířky Libuše Šmejcové v městském muzeu v Rovensku pod Troskami. Od 28.9.2013 do 29. 9.2013. Otevřeno: 9.00 - 12.00 a 13.00 - 16.00 hod.Více na: www.rovensko.cz
31.5.2013 10:33:32
Hrad Rotštejn - Vážení návštěvníci, ve dnech 1.-3.6.2013 bude hrad Rotštejn z důvodu chladného a deštivého počasí uzavřen.
Výstava plyšové štěstíčko je ve dnech 1.-2.6.přeložena na obecní úřad v Klokočí od 10:00 do 17:00.
Turistické známky, střípky a vititky bude možno zakoupit na výstavě.
Děkujeme za pochopení. H.T.Hlubučková,kastelánka
20.5.2013 18:03:00
Tatobity - pátek 24.5.2013 9,30 - 10,30, kdy na parkovišti za OÚ v Tatobitech bude jedna z kontrol Oldtimer Bohemia Rally 2013 FIVA. Krásná historická autíčka, krásné obleky......
9.5.2013 16:47:43
Turnov : Policisté v regionu šetří zvlášť zavrženíhodný čin, a to krádež ozdobných bronzových secesních artefaktů z hrobku továrníka Josefa Boháčka na turnovském Mariánském hřbitově. Továrník Boháček byl ve své domě významný zdejší mecenáš, v roce 1916 obdržel i čestné občanství města. Boháčkovu hrobku spravuje Muzeum Českého ráje jako výraz díků. Továrník mu odkázal v roce 1926 svůj hostinec ve Skálově ulici. Muzeum ho změnilo ve své sídlo. Škoda je odhadována na čtvrt milionu korun!
27.4.2013 17:28:12
Řidiči pozor - Hrubá skála -Odbor dopravní jako příslušný silniční správní úřad informuje, že v době od 1. 5. do 31. 7. 2013 bude uzavřena silnice č. III/27921 z Hrubé Skály do Rokytnice. Důvodem je výstavba nového mostku přes občasnou vodoteč, kterou bude provádět společnost Skanska, a.s. Bezpečný průchod chodců bude v uvedeném místě řešen provizorní lávkou.
4.4.2013 7:32:42
Turnov - Ing. Tomáš Hocke, starosta města, zve občany na setkání, jehož součástí bude projednání studie vnitroměstské dopravy zpracované firmou Pudis. Odpoledne se starostou spojené s veřejným projednáním studie vnitroměstské dopravy se uskuteční ve středu 24. dubna 2013 od 16:00 hodin ve velkém sále KC Střelnice v Turnově.
3.4.2013 10:38:25
Železný Brod - Úplná uzavírka Vaňečkovy ulice - Město Železný Brod dokončuje i. etapu projektu Regenerace panelového sídliště Vaněčkova. V rámci prací bude provedena kompletní rekonstrukce obslužné komunikace. Z důvodu těchto prací bude Vaněčkova ulice úplně uzavřena, a to v období od 25.3. do 31.5.2013. Žádáme občany, aby své automobily odstavovali především v ulici Smetanovo zátiší a omezili parkování za obchodem Norma z důvodu nájezdu stavební techniky. Termín dokončení je určen jako nejzazší, ale společně s dodavatelem se budeme snažit dobu uzavírky maximálně zkrátit. Za způsobené problémy se vám omlouváme.
3.4.2013 10:36:24
Komunitní kompostárna Semily bude od dubna otevřena - „V letošním roce bude probíhat ověřovací provoz celého zařízení, jehož účelem bude nejen ověření technologických procesů kompostování, ale i dostatečnost otevírací doby pro veřejnost a možnost svozu zbytků zeleně z území města.,“ sdělil Ladislav Vacátko z odboru rozvoje a správy majetku. Otevírací doba kompostárny: duben až říjen v úterý od 9:00 hodin do 12:30 a od 13:00 do 17:30 hodin, v sobotu pak od 13:00 do 16:30 hodin. listopad až březen od 12:30 do 15:00 jen každou sudou sobotu
14.3.2013 19:42:22
Výluka na železnici Ve dnech 18. až 22. března vždy od 7.50 do 13.00 hodin budou probíhat na železniční trati v úseku Turnov - Rovensko pod Troskami výluky. Vlaky budou nahrazeny autobusy. Důvodem výlukové akce je výřez stromů podél železniční trati. Umístění zastávek náhradní autobusové dopravy bude na obvyklých místech.
12.3.2013 19:13:22
Nález skleněných figurek v železnobrodské sokolovně Nečekané překvapení přinesl železnobrodským Sokolům úklid jejich cvičebního svatostánku. Kromě archivních materiálů dokumentujících činnost zdejšího Sokola, byla objevena i krabice s téměř dvěma desítkami skleněných figurek sportovců a sokolíků. O historii a původu figurek zatím nic nevíme, ale pravděpodobně pocházejí časového období 40.–50. let 20.století, a podle stylu provedení nejsou dílem pouze jednoho autora. Námětem nejstarších figurek jsou sokolové v krojích, mladší figurky znázorňují sportovce různých disciplin (některé z nich byly pravděpodobně vyrobeny u příležitosti konání první Spartakiády v roce 1955). Figurky je možné vidět ve sklářské expozici Městského muzea během otevírací doby, nebo po předchozí domluvě. Pokud by se našel pamětník, který by k figurkám mohl poskytnout nějaké další informace, nechť kontaktuje Městské muzeum (tel. 483389081, muzeum@zelbrod.cz).
11.3.2013 17:33:27
Asociace nestátních neziskových organizací Libereckého kraje Vás zve v pátek 15. března 2013 od 16 hodin do Krajské vědecké knihovny v Liberci ( malý hudební sále ve 4. patře)na přednášku Péče o přírodní a kulturní památky zejména Libereckého kraje očima a rukama NNO věnovanou 25 letům působení NNO v oblasi Klokočkých skal.
- přednáší. Hana Talli Hlubučková, zakladatelka O.s.Ochrana Klokočských skal, vstup volný
4.3.2013 10:30:32
Turnov - Zastupitelé města na svém zasedání ve čtvrtek 28. února 2013 zvolili nového starostu města. Stal se jím Ing. Tomáš Hocke. Ve funkci nahradí dosavadní starostku PhDr. Hanu Maierovou, která po podzimních krajských volbách obsadila ve vedení Libereckého kraje post radní pro cestovní ruch, památkovou péči a kulturu a stala se také náměstkyní hejtmana. Na funkci starostky rezignovala na únorovém veřejném zasedání zastupitelstva města Turnova.


***


Český ráj : Název Český ráj vznil přibližně kolem roku 1870 v Lázních Sedmihorkách nedaleko Turnova. Mezi tehdejší lázeňské hosty patřívali přední představitelé českého kulturního a společenského života.  Tito vlastenci, prodchnuti doznívajícím národním obrozením a romantismem té doby, vyjádřili svůj obdiv okolí Sedmihorek a nazvali je Českým rájem. Tento romantický název se stal tak oblíbeným a vžil se natolik, že se stal turistickým pojmem pro celou rozsáhlou oblast severovýchodních ČechRajNet - vydává redakce.        -