24.6.2024

rajnet

   

rubriky

Region
Města a obce
Turistický servis
Ochrana přírody
Památky
Tipy na výlet
Cykloservis
Zajímavosti
Představujeme
Lidé
Historie kraje
Názory
Odjinud
Rozhovory
Různé
Redakční zprávy
Archiv článků

RajNet

Redakce
Ikonka RajNetu
Napište nám
Hlavní stránka
Archiv článků

Turist. informace

INFOCENTRA
MUZEA v regionu
DOPRAVA

HRADY

Valdštejn
Kost
Trosky
Valečov
Frýdštejn
Rotštejn
Bradlec
Kumburk

ZÁMKY

Mnichovo Hradiště
Dětenice
Humprecht
Hrubý Rohozec

RajNet - Český ráj

Rajnet on-line

Rajnet si nyní čtou lidé.

Počet přístupů

7216

audity

RajNet

Nastavit RAJNET jako startovací stránku. Nastavit na start

Nastavit RAJNET do oblíbených položek. Do oblíbených

novinky e-mailem

Výpis komentářů k článku : Dálniční zákon prošel dalším čtením!!!!

Re: Dálnice Českým rájem [ODPOVĚDĚT]
svost - 21.1.2005 8:12:52
Nehodlám Vám vyvracet Váš názor.Na první pohled je tomu skutečně tak,dálnice odvede část dopravy ze stávajících komunikací,obyvatelům v okolí staré silnice se uleví.(Není v této souvislosti zvláštní,že dříve byla poloha obce na živé silnici spíše výhodná?Asi není něco v pořádku.)Volná krajina v jejich okolí bude ovšem přeťata širokou asfaltovou řekou,která krajinu už navždy rozdělí.(A to nejen pro zvířata,na těch celkem nezáleží,ale hlavně pro lidi.)Vzhledem k masivním zářezům ,náspům a použití betonu nebude asi nikdy příliš ladit s okolím.Dálnice se stane zdrojem trvalého hluku,daným hlavně vysokou rychlostí projíždějících vozidel.(Bydlím cca.1,5km od "dálnice" na Mladou Boleslav,její hukot důvěrně znám.) Dalším,jen drobným problémem je narušení vodního režimu krajiny-voda z asfaltu odtéká většinou rychleji než z pole,v zimě je navíc slaná.Všechny jmenované nevýhody se dají nějak vyřešit,nakonec si i zvykneme. Z dlouhodobého hlediska je ovšem nejhorší zničená zemědělská půda-která,ač se to nezdá,je pro náš život nezbytná.Zaasfaltovaná krajina nás totiž prostě neuživí. Jsem docela zvědavý,kterým směrem se situace vyvine-zda doprava stále poroste a dálnic bude přibývat,nebo jestli se ukáže,že dále takto pokračovat nelze.K tomu nás nedonutí žádní milovníci čolka,ale krutá realita.Zatím se zdá,že výstavba dálnic je univerzálním lékem na jakýkoliv problém.Uvidíme.
Dálnice Českým rájem [ODPOVĚDĚT]
J.Hanzů - 20.1.2005 17:45:22
Je dobře, že vítězí rozum a převaha argumentů pro výstabu dálnice. Dle mého názoru se jedná jednoznačně o ekologickou stavbu s vlivem nejen na životní prostředí ale také na zdraví obyvatelstva u stávajících komunikací. Je potřeba aby promluvila mlčící většina a nejen spolek přátelů čolka.

Přidat komentář


***


Český ráj : Název Český ráj vznil přibližně kolem roku 1870 v Lázních Sedmihorkách nedaleko Turnova. Mezi tehdejší lázeňské hosty patřívali přední představitelé českého kulturního a společenského života.  Tito vlastenci, prodchnuti doznívajícím národním obrozením a romantismem té doby, vyjádřili svůj obdiv okolí Sedmihorek a nazvali je Českým rájem. Tento romantický název se stal tak oblíbeným a vžil se natolik, že se stal turistickým pojmem pro celou rozsáhlou oblast severovýchodních ČechRajNet - vydává redakce.        -